Rue de Rivoli

Po muzeích a památkách je nakupování dalším z důvodu, proč Paříž navštíví každoročně milióny turistů. Rue de Rivoli je jednou z nejvýznamnějších obchodních ulic v Paříži, která se nachází severně od centra města, jen pár ulic od řeky Seiny. Probíhá paralelně s řekou směrem k Tuilerijským zahradám a Louvru. Rue de Rivoli je známá jak nespočetnými obchody světových značek, tak i obrovskými obchodními domy v jejím okolí.

Ideálně se sem dostanete procházkou z prohlídky Louvru popřípadě další památky u řeky Seiny. Pokud se nacházíte se v jiných koutech Paříže, nejvhodnějším dopravní prostředkem je samozřejmě metro. Nejbližšími stanicemi jsou Concorde nebo Tuileries na lince 1, nebo stanice Pyramides na linkách 7 a 14.

Rue de Rivoli nese název po Napoleonově vítězství proti rakouské armádě v bitvě u Rivoli. V současné době je vizáž ulice směsicí tradicionalismu a modernismu, budovy lemující chodníky mají identickou fasádu působící na první pohled jako nekonečná řada domů. Rue de Rivoli se postupně rozšiřuje od Place de la Concorde směrem k Louvru. Je dlouhá přibližně 3 kilometry a v severní části této ulice, v místě křižování s Grands Boulevards, se nachází operní dům Opera Garnier. Na Place des Pyramides východně podél Rue de Rivoli můžete shlédnout pozlacenou sochu Johanky z Arku.

Tento obchodní bulvár nabízí opravdu pestrou nabídku obchodů. Můžete zde pořídit šperky, módní doplňky, hračky, nádobí, knihy a stejně tak věci inspirované minulostí nebo moderního designu. Nachází se zde například prodejna Agatha, Alter Mundi, André, Adidas a dokonce Baťa nebo móda pro mladé C&A.  Za budovou opery naleznete velké obchodní domy jako je například Lafayette nebo Printemps. Samozřejmě je zde také opravdu velké množství obchodů se suvenýry, především v blízkosti Carrousel du Louvre máte možnost nakoupit u pouličních prodejců trička, oděvy i uměleckými předměty.

Pokud si chcete udělat radost a koupit si něco hezkého na sebe a přitom nechcete utratit velkou sumu peněz, pak je právě okolí Rue de Rivoli s řadou cenově dostupných obchodů tím pravým místem. Ve zdejších starých obchodních domech najdete téměř všechny značky, na které si vzpomenete. Vedle známých evropských značek H&M, Etam, Zara a Eram naleznete také i naši českou botu firmy Baťa.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist