Pozoruhodná místa

Paříž každoročně láká miliony turistů z celého světa nejen svými fascinujícími historickými památkami. Každý kdo Paříž navštíví se nechá okouzlit také jejími pozoruhodnými místy. Ta jsou součástí Paříže, její architektury i života pulzujícího v jejích ulicích. A to i přesto, že si některá z těchto míst musela svoji slávu vydobýt a v začátcích snášela vlnu kritiky. Dnes si bez nich Paříž ani nedovedeme představit. Tato místa jsou její součástí, stejně jako řeka Seina protékající městem od nepaměti.

Pozoruhodná znamená význačná, pamětihodná a zajímavá. A to tato místo opravdu jsou. Bez nich by Paříž nebyla Paříž. Budování těchto míst mělo svůj význam. Ať už se jednalo o vybudování náměstí na počest Ludvíka XV Place de la Concorde, stavbu rozhledny u příležitosti Světové výstavy s názvem Eiffelova věž či postavení stadionu u příležitosti fotbalového mistrovství světa Stade de France, vždy se povedlo vytvořit něco naprosto mimořádného. Jsou to místa na která jsou Pařížané právem hrdí. Místa, jež znají lidé po celém světě a touží je vidět. Místa, která svou architekturou, odvážností, zajímavostí píší historii Paříže stejně jako její historické památky. Pokud toužíte poznat Paříž se všemi jejími zvláštnostmi, její pozoruhodná místa by jste rozhodně neměli vynechat.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist