Parky

Máte pocit, že jste už všechny památky v Paříži viděli několikrát? Jste unavení a toužíte si aspoň na chvilku vydechnout? Bolí vás nohy? Chcete poznat toto úchvatné město také z jiného úhlu? Navštivte zdejší parky. Jsou to oázy klidu a zeleně. Posaďte se na lavičku, zavřete oči a vychutnejte si zpěv ptáků, šelest listí ve stromech a  zurčení fontánek uprostřed rušného města. Pařížské parky vám ukáží neuspěchanou tvář zdejších obyvatel, hrajících si dětí nebo nikam nespěchajících starých lidí poklidně klábosících při svých každodenních procházkách. Pařížské parky jsou nádherné a dodají vám potřebnou energii v pokračování při cestě po památkách.

Pařížské parky však neskýtají jen příjemná zákoutí k odpočinku. Umožní vám také nádhernou podívanou na dokonale propracovanou zahradní architekturu. Navštivte nejpopulárnější Lucemburské zahrady s nádhernými fontánami a Lucemburským palácem. Vydejte se schovat před rušným centrem města do Tuilerijských zahrad s nádhernými sochami. A při toulkách po pařížských parcích rozhodně nezapomeňte na romantický Park Buttes Chamount s uměle vytvořeným vodopádem a vyhlídkou poskytující nádherný výhled. Pařížské parky jsou místem odpočinku, setkání, romantických procházek, pořádání pikniků, her dětí, slunění a představí vám jinou tvář Paříže.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist