Historické památky

Paříž je nádherné město pyšnící se mnoha historickými památkami. Ty dodávají Paříži tu správnou atmosféru a ročně je navštíví několik milionů turistů. Historické centrum Paříže se rozprostírá na ostrově Cité na řece Seině. Zde můžeme spatřit skvosty středověké architektury, které nikde jinde nenajdeme. Atmosféra pařížských historických památek vás ovane svou historickou okázalostí a jedinečností. Jsou nejen okázalé a jedinečné, zároveň také fascinující, fantastické, zdobné, majestátní a opravdové. Během jejich prohlídky máte možnost vrátit se v čase a představit si dobu, ve které zažívali sovu největší slávu. Byli svědky mnoha historických událostí a bez nich by Paříž nebyla Paříž.

Nechte se okouzlit prohlídkou pařížských historických památek jež dodávají městu kouzlo. Navštivte místa, která nechali vybudovat významní francouzští panovníci. Spatříte Vítězný oblouk vybudovaný na důkaz moci a síly Napoleona Bonaparteho, největší architektonický skvost gotickou Sainte Chapelle vybudovanou králem Ludvíkem IX., nejkrásnější zámek na světě Versailles, jež nechal vybudovat král Ludvík XIV. Zajděte se podívat do Notre Damme, katedrálu proslavenou Victorem Hugem a rozhodně nevynechejte honosnou stavbu Pantheon, pohřebiště slavných postavené králem Ludvíkem XV. Ať už navštívíte Paříž z jakéhokoliv důvodu, tyto historické památky stojí za krátké pozastavení.

Napsal(a) by markéta dne Sunday, 24 of January , 2010 at 1:12 pm

Dobrý den
Máte tady moc dobře vypsané informace o památkách.

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist