Muzea a galerie

Paříž je Mekkou umělců a rájem pro všechny milovníky umění a historie. Nachází se zde více než 150 muzeí a galerií, z nichž některá patří k nejvyhledávanějším na světě. Nemusíte být zrovna odborník přes umění, pařížská muzea přitahují i naprosté laiky. K vidění jsou díla těch nejznámějších umělců a exponáty z celého světa. Cestou po pařížských muzeích máte jedinečnou možnost projít napříč historií, obdivovat umělecké předměty, nádherné obrazy i sochy.

Francouzi umění milují a již od nepaměti se ho snaží přiblížit co nejširšímu publiku. Francouzští panovníci se uměleckými předměty a obrazy obklopovali a zdobili jimi svá sídla. Díky jejich lásce k umění nabízí francouzská muzea a galerie ke shlédnutí to, co jinde nenajdete. Nikde jinde na světě nebudete mít možnost spatřit v jednom dni nejslavnější díla Rembrandta, Rubense, Piccassa, Rafaela či slavnou Monu Lisu od Leonarda da Vinci a díla jiných slavných autorů. Projít můžete muzeum s těmi nejstaršími památkami Louvre, muzeum pro obdivovatele vědy a techniky Musseé Cite des Science et De L´Industrie, nebo muzeum moderního a současného umění Centre Georges Pompidou. Je toho mnohem více, co může Paříž všem obdivovatelům umění a milovníkům historie nabídnout. Stačí si jen správně vybrat a nechat se unášet kouzlem, které muzea a galerie vyzařují.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist