Disneyland

Disneyland se nachází v Marne-la-Vallée 32 kilometrů od centra Paříže a pouhých 5 kilometrů od předměstí hlavního města. Disneyland, nebo také Eurodisneyland, není určen jen pro malé děti. Tento pohádkový ráj je pro každého, kdo miluje pohádky a stále ještě si nezapomněl hrát. Obrovský park plný pohádkových postaviček, růžových zámků a do detailu propracovaných staveb je ideálním místem pro rodinou dovolenou a věřte, že ho nestihnete projít za jediný den.

Pokud se do Disneylandu chystáte z Čech vypravit na vlastní pěst, nemůže se vám stát, že ho nenajdete. Letecké společnosti nabízejí přímé spoje a z letiště pak stačí využít některý z autobusů s názvem Disneyland, které vás dovezou přímo před brány parku. Využíváte-li raději nabídek cestovních kanceláří, máte možnost si vybrat z mnoha možností. Ať už to bude eurovíkend spojený i s prohlídkou metropole, nebo pouze zájezd na toto místo –  každopádně nám můžete věřit, že pro vás i vaše děti to bude neskutečný zážitek.

Pokud se rozhodnete jet do Disneylandu z centra Paříže, máte možnost využít podzemní dráhu RER linku A s výstupní stanicí Marne-la-Vallée Chessy/Disneyland. Intervaly mezi vlaky jsou asi 15 minut a dovezou vás přímo před vchod do parku.

Slavnostní otevření evropského Disneylandu bylo 12. dubna 1992 a neslo se v absolutním kolapsu dopravy v okolí. Desetitisíce natěšených návštěvníků zamířili do těchto míst, aby viděli první kopii toho jediného pravého kalifornského Disneylandu. Kopie samozřejmě vzhledem k evropskému počasí není úplně dokonalá, ale i přesto kouzelně pohádková. Celý Disneyland zahrnuje vesničku, kde je umístěno 5 hotelů, restaurace, kluby a také obchody. dále pak rozlehlý park, ve kterém jsou soustředěny všechny atrakce. O nic méně zajímavé jsou i studia Walta Disney, které byly otevřeny v roce 2002. Tady můžete vidět, jak se vytvářejí nejen hrané, ale i animované filmy.

Pohádkový park Disneylandu je tématicky rozdělen na pět částí. Každá představuje jeden rozsáhlý tématický svět známý především z Disneyho pohádek. Je to Main Street USA, Fantasyland, Frontierland, Adventureland a Discoveryland. Cestu mezi jednotlivými atrakcemi si můžete zkrátit vláčkem, který jezdí kolem celého parku. Přesně v 15:00 se zde koná velká přehlídka představující  ty nejúspěšnější Disneyovky. Několikrát týdně zde můžete shlédnout velký ohňostroj a také noční elektrickou show.

Po zaplacení vstupného do parku máte možnost jít na všechny atrakce zdarma. Vstupenku máte možnost zakoupit jednodenní či vícedenní. V případě, že si budete chtít zakoupit jednodenní lístek, vyjde vás pro dospělého na 35 euro a pro děti od 3 do 11 let na 30 euro. U dvoudenní vstupenky zaplatíte 76 a děti 65. Třídenní vstupné stojí 94 dospělý a 80 dětský lístek.  Čtyřdenní vstupné je 110 euro dospělý a 94 euro děti. A nakonec je to pětidenní vstupenka pro dospělého za 118 euro a pro děti za 100 euro. Park je otevřen každý den od 10:00 do 19:00, studia Falta Disneyho zavírají v 18:00.

Pařížský Disneyland je stále velmi oblíbenou atrakcí. Proto se musíte připravit na opravdu velký počet návštěvníků a to především o víkendech. Také fronty u jednotlivých atrakcí jsou neúměrně dlouhé. Můžete si zde však užít nespočet atrakcí jak pro nejmenší návštěvníky parku, tak atrakcí s využitím nejmodernější techniky a módních výstřelků. Disneyland však není jen velké množství atrakcí, jsou to i všem známe postavičky v nadlidské podobě, které budete na každém kroku potkávat při přecházení mezi jednotlivými atrakcemi.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist