Pařížské trhy

Historie pařížských trhů sahá až do 5. století již od počátku se zde nevyměňovalo jen zboží, ale i myšlenky a nápady. V současné době se v Paříži nachází více jak 90 trhů všech zaměření i podob. Trh není jen místo, kde si máte možnost nakoupit ale odedávna i místo, kde se shromažďují lidé, baví se a diskutují. Pokud milujete vetešnictví, tím pravým rájem pro vás budou zdejší bleší trhy. Pořádají se pravidelně u bran města a můžete na nich vidět a koupit nejen použité, ale i nové zboží. Navíc zde máte jedinečnou příležitost si vychutnat radost z objevování, smlouvání a nakupování.

Marché aux puces de St. Quen je největším a zároveň nejslavnějším bleším trhem nejen v Paříži. Na tomto trhu se nachází přibližně 2500 stánků na 16ti menších tržištích a v okolních uličkách.  Tento trh byl založen koncem 19. století a koná se každou sobotu, neděli a pondělí od 10:00 do 18:00 hodin dle sezony. Tento trh je pečlivě střežen a navštěvují ho s oblibou i lidé z vyšších společenských vrstev. Každoročně sem zavítá přibližně 11 milionů návštěvníků. K vidění je zde zboží všeho druhu – veteš, hadry, africké masky, bezcenná bižuterie, starožitnosti i falešné rolexky. Nejbližší zastávkou metra je Porte de Clignacourt na lince číslo 4, případně také stanice Maire de Saint-Quen na lince číslo 13. Zvolíte-li raději dopravu RER, pak je pro vás důležitá linka C s výstupní stanicí Saint-Quen.

Marché aux puces de la Porte de Vanves je bleší trh jehož vznik se datuje k počátku až 20. století. Po celý rok, víkend co víkend, od 7 hodin ráno vás zde uvítá přibližně 350 obchodníků. Ti zde za každého počasí rozprostřou v uličkách své poklady a s úsměvem vítají nové zákazníky. Nabízejí obrazy, šperky, hodinky, fotografie, knihy, textil i kuriozity. Tento trh se stal vyhledávaným místem turistů, kteří hledají úžasné a neobvyklé  zboží všeho druhu. Nejlepší čas pro uskutečnění prohlídky tohoto trhu je v čase  co nejdříve po 7 hodině ranní. Nebudete tolik unášeni davem a máte daleko větší možnost pořídit si nějakou zajímavost za dobrou cenu. Naleznete ho na lince metra číslo 13 v blízkosti stanice Porte de Vanves. Z autobusů vás sem zaveze číslo PC, 28, 38, 58, 95 nebo 191.

Pokud chcete poznat Paříž i z jiné stránky, bleší trhy určitě nevynechejte. Davy lidí vás povedou uličkami plných starožitností, uměleckých děl a stejně tak i neskutečných kýčů. Švitoření zdejších prodejců vám bude znít ještě dlouho v uších a navíc máte jedinečnou možnost přivézt si domů zajímavý suvenýr. Různorodost zboží všeho stylu nenadchne jen milovníky vetešnictví ale i ty, kdo mají rádi originální toulky. Na bleším trhu ztratíte pojem o čase i prostoru a mezi stánky se můžete procházet nejen pod širým nebem, ale také v krytých tržnicích.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist